Zachovat tradici a zejména zpestřit výuku před blížícími se Vánoci. To se rozhodli studenti 3. E Gymnázia v Sokolově, kteří zde v pátek uspořádali Mikulášský turnaj ve florbalu. Toho se zúčastnily třídy nižšího i vyššího stupně a též i samotní vyučující.
„Mikulášský turnaj má na naší škole již poměrně dlouhou tradici, tak se pořádně snažte, ať se vám povede co nejlépe,“ vzkazovala ještě několik dní před začátkem turnaje organizátorům zástupkyně ředitele Daniela Částková. Ta studentům pomáhala především s evidencí jednotlivých týmů a například také s tiskem propagačních plakátů.

„Pro nižší stupeň jsme připravili zápasy v dolních prostorách tělocvičny, hlavní vánoční finále vyššího stupně probíhá ve velké hale,“ prozradila organizátorka Bára Beranová.

Samotná atmosféra byla taktéž vánoční, a tak se na chodbách školy v době, kdy jindy probíhá výuka, potulovali Mikulášové, čerti, andělé, ale také třeba i samotní profesoři, kteří si nechtěli turnaj v tělocvičně nechat ujít. „Rozdávám bonbóny a fandím svému týmu,“ usmíval se Mikuláš Tomáš Kovář, jenž celou florbalovou show moderoval. „Florbal je na gymnáziu velice oblíbený. Máme tu pro něj skvělé podmínky a věnujeme mu i spoustu času,“ říká profesor Václav Sobotka, který se však letošního turnaje kvůli nemoci nemohl zúčastnit. „Němčinu mít nebudete, když ten florbal letos pořádáte,“ vzkazovala s úsměvem pořadatelům profesorka Ilsa Zbíralová.

A jak nakonec celá sportovní akce dopadla? „Za zápisné, které činilo symbolických padesát korun za třídu, jsme nakoupili plno hodnotných cen jak pro vyšší, tak nižší stupeň, památeční poháry, ale třeba i mikulášské balíčky,“ vysvětlila organizátorka Jana Beranová.

V hlavním finále se nakonec z vítězství radovala třída 2. E, na druhém místě skončila 1. C a třetí místo získala 3. D. Jelikož i pořadatelé postavili svůj tým, mrzelo je, že své zápasy prohráli. „Přesto jsme ale rádi, že všechno vyšlo na výbornou a turnaj se nám povedl,“ dodali studenti.

K. Šujan