Tvar položené kapky již dostává nová sportovní hala, kterou od letošního jara buduje město Chodov. Objekt vzniká na místě původní tělocvičny, jejíž technický stav již nebyl pro potřeby sportovců vyhovující. Naopak projekt moderní haly slibuje více prostoru a komfortu. Navíc v ní vyroste velký divácký ochoz pro dvě stě lidí.

Celkové náklady jsou vypočítané na 86,4 milionu korun. „Z toho bylo ke konci srpna proinvestováno 15 milionů korun. Teď by měla přijít další faktura na zhruba 20 milionů,“ uvedl starosta Chodova Josef Hora. Hala má již hotové opláštění a střešní konstrukci. „Nyní zbývá dokončit železobetonové desky pod herní plochou. Už byly také zahájeny práce na vnitřních částech objektu. Jedná se o sociální zařízení, příčky a instalace vodařských a elektro rozvodů,“ upřesnil starosta s tím, že do října, nejdéle do poloviny listopadu, by měl být celý objekt uzavřený, tak aby stavbaři mohli přistoupit k temperování a pracovali v optimálních podmínkách.

Budování sportovní haly je pro Chodov největší investiční akcí za posledních asi dvacet. Dokončení je plánováno do 31. května příštího roku. „Předpokládáme, že se neobjeví nic mimořádného, co by tento termín ohrozilo. Se stavebními firmami jsme zatím spokojeni,“ podotkl Hora.

„Lidé se na výstavbu chodí se zájmem dívat, ale při tom vstupují do prostor, kam nesmějí. Na to by si měli dávat pozor. Osobně si myslím, že podobu nové haly veřejnost hodnotí jako pěknou exteriérovou studii, která je pro panelákové město něčím novátorská,“ konstatoval.

A jak jsou spokojeni místní obyvatelé? „Když jdu okolo, tak se pokaždé zastavím a sleduji, jak stavbaři pokročili. Tvar budovy není špatný. Jsem ale zvědavý na konečný výsledek,” svěřil se Petr z Chodova.