Rodiče teprve čtyřměsíčního kojence z Habartova čelí obvinění z trestného činu týrání svěřené osoby. Hrozí jim odnětí svobody až na osm let. Minulý týden ho přivezli do sokolovské nemocnice s podlitinami v obličeji.

„Do sokolovské nemocnice byl přivezen čtyřměsíční chlapeček pro údajný pád z postýlky. Během vyšetření však vyšlo najevo, že dítě má na tělíčku řadu dalších poranění, některá evidentně staršího data,“ sdělila mluvčí karlovarské krajské nemocnice Zdenka Marková. Jak dále dodala, byly provedeny kontrolní rentgeny a CT vyšetření hlavičky, zjištěna zlomenina ruky. Vnitřní zranění naštěstí potvrzena nebyla. Lékaři nahlásili případ Polici České republiky pro podezření z týrání. Chlapeček je doposud v péči dětského oddělení nemocnice v Sokolově. Jeho zdravotní stav je dobrý a poranění se hojí.

Lékaři sloužící na dětském oddělení sokolovské nemocnice v inkriminovaná den zprávu potvrzují. „Kolegové mající v ten den službu přijali chlapce s podlitinami v obličeji. Provedli další vyšetření a i ta prokázala zranění. Byly to záležitosti staršího data,“ řekl zástupce primáře dětského oddělení Jiří Malý. Jak dále dodal, kojenec je v současné době klidný. Tento týden se bude řešit případné přemístění chlapce do kojeneckého ústavu.

Policisté obvinili rodiče z trestného činu týrání svěřené osoby. „Jedná se o osmnáctiletou ženu a dvaadvacetiletého muže z Habartova,“ uvedla mluvčí sokolovské policie Andrea Kávová. „Jelikož se jedná o těžkou újmu na zdraví, hrozí oběma obviněným až osm let odnětí svobody,“ dodala Kávová. Policie nadále šetří rozsah a příčiny všech poranění.

Redakci Sokolovského deníku se nepodařilo v místě bydliště kontaktovat rodiče chlapce.