Policisté ze Sokolova o víkendu přijali oznámení na podezření týrání psa ve městě Březová. Podle svědka bylo zvíře ve velmi špatném stavu.
„Psa jsem držel v náručí, bylo vidět, že mu rozhodně ublížil nějaký člověk. Zvíře se chovalo apaticky, mělo vyražené levé oko, zřejmě ho někdo přetáhnul po hlavě dřevěnou kládou, která ležela vedle. Mělo také viditelně srostlé zlomeniny. Je to otřesné, podle mě se bude muset utratit,“ řekl svědek, který na místo zavolal policii. Ta se nyní případem zabývá.
„Policisté v sobotu přijeli k místu, kde bylo zraněné zvíře. Policie v těchto dnech pátrá po pachateli, který je podezřelý z týrání psa,“ potvrdila mluvčí policie Andrea Pomichalová. Ta také dodala, že byl předán podnět městskému úřadu.

Krajská veterinární správa pro Karlovarský kraj však ještě žádný podnět neobdržela. „V případě, že by šlo o týrání zvířete s trvalými následky na jeho zdraví, dopustila by se fyzická osoba podle zákona na ochranu zvířat proti týrání přestupku. Podle téhož zákona může být osobě, která se tohoto přestupku dopustí, uložena pokuta ve výši až 500 tisíc korun,“ sdělila ředitelka Krajské veterinární správy Karlovy Vary Mária Slepičková.
Ta už se prý s podobnými případy setkala. „Často se přitom jedná o týrání zanedbáním nebo neposkytnutím základní péče u vlastního zvířete nebo zvířete, které má chovatel v péči. Neméně smutné jsou případy, kdy se jedná o zvířata vědomě opuštěná,“ dodala Slepičková. (fil)