Jednou z těchto dobrovolných organizátorek je i Jana Čížková, která v sobotu organizovala úklid kolem Lesního pramene v Mariánských lázních. A nejen to. Pro přímo na místě přichystala spolu s ostatními další překvapení pro děti i veřejnost. Čeká tam na ně Mariánsko - lázeňský velikonoční kurník.

"Je to zde totálně zapomenuté. Kromě úklidu lesního pramene a okolí, chceme také trochu oživit Mariánské Lázně. V jindy pulzujícím městě plném lidí, teď nikdo není. Od kruhového objezdu nahoru je to mrtvé město," říká Čížková.

Během soboty se tak u lesního pramene nejen uklízelo, ale také stavěl kurník ze sítě. Pracovně ho nazvali Mariánsko - lázeňský kurník. "Je zde zhruba 350 kolíčků na které mohou lidé přinést a pověsit nakreslené vajíčko, kraslici, pomlázku," dodala Čížková. Poté se každý může se svým výrobkem, který zavěsí

na kurník, vyfotit a fotku poslat na na WhatsApp 778735465 nebo na email marianskolazensko.map@seznam.cz. Zahrát velikonoční doplňovačku u lesního pramen si mohou zájemci od soboty 27. března do pondělí 5. dubna.

Historicky patří Lesní pramen mezi prameny, které byly známy již před založením lázní. Již v roce 1683 byl uváděn pod názvem Schneidsaeuerling později jako Větrový nebo také Aeolský. Poprvé byl zachycen za opata Reitenbergera v roce 1827, rok po té analyzován a v roce 1830 zastřešen dřevěným pavilónem.

Ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky. Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek. Loňský a letošní ročník nešlo kvůli vládním opatřením organizovat jako hromadné akce. Lidé se přesto snažili přiložit ruku k dílu a vyrazili nejen v sobotu do lesů s igelitovým pytlem, který hravě na mnoha místech naplnili odpadem.