„K čemu tam jsou nové záchody, když se tam při návštěvě hřiště s dětmi stejně nedostaneme?" krčila včera rameny jedna z matek. Lidé také bujně o nových toaletách debatují na sociální síti. „Kvůli uzamčeným záchodům chodí děti s rodiči očurávat okolí hřiště a močí i na kostel. Trochu škoda," píše jeden z respondentů. „Záchody by mohly být otevřené alespoň na prázdniny," přeje si další z matek.

Podle místostarosty Kraslic Miloslava Posledního usiluje město o otevření záchodků pro veřejnost už od května. Nedaří se ale najít personál. „Technické služby už měsíce shánějí pracovní sílu, která by toalety obsluhovala. Bohužel se od května nikdo nepřihlásil. A toalety nechceme nechat otevřené bez dozoru. Máme obavu, aby nedošlo k jejich poničení," řekl Poslední a poukázal na to, že lidé si mohou prozatím zajít do zhruba 300 metrů vzdálených veřejných záchodků na parkovišti u Komerční banky.

Nové toalety tak budou zatím otevřené jen v případě konání některých akcí, jako jsou farmářské trhy, stavění máje nebo třeba při novoročním ohňostroji. „Uvažujeme ještě o tom, že bychom vše vyřešili technickým opatřením, tedy mincovým automatem, čímž by se záchody staly samoobslužnými. Tady bychom ale museli žádat poskytovatele dotace o změnu v projektu, což bude běh na delší trať," dodal.