Takzvané poradní dny budou třikrát a pro maximálně desetičlennou skupinu.

„Spolupráce s úřadem práce je dlouhodobě na velmi vysoké úrovni. Proto jsme neváhali a možnost pořádat pro dlouhodobě nezaměstnané interaktivní poradny okamžitě přijali. Vítáme jakoukoli příležitost zvýšit pravděpodobnost, že se podaří pomoci byť jedinému člověku k novému zaměstnání,“ řekla o nové službě místostarostka Sokolova Renata Oulehlová.

Kurzy hradí stát a podobné poradní dny zavedli rovněž například v Hroznětíně a Ostrově na Karlovarsku nebo v Horním Slavkově či Rotavě na Sokolovsku.

„Na druhou stranu je třeba si říct, že řada z nich je v evidenci účelově. Kurz je povinný a každá aktivita, kterou musí dlouhodobě nezaměstnaný absolvovat, je žádoucí,“ konstatovala místostarostka.

Kurzy se budou organizovat pro uchazeče o zaměstnání, kteří jsou v evidenci úřadu práce déle než pět měsíců.

Přítomní se během schůzek dozvědí nejen o volných pracovních příležitostech, ale také se podrobně seznámí se zaměstnaneckou politikou, včetně důchodového pojištění.

Dozvědí se také o možnostech dalšího vzdělávání, sociálně a pracovněprávním poradenství nebo o dotacích pro začínající živnostníky.
Sociální pracovnice městského úřadu také představí svou práci a nabídne případnou pomoc při řešení finanční tísně dotyčného nebo jeho bydlení.