"Výstava bude přístupná bude do 28. srpna. Určitě si udělejte čas a přijďte se podívat. Školním, seniorským, ale i jiným kolektivům nabízíme prohlídky s výkladem. Také sledujte doprovodný program, který bude probíhat v sokolovském zámku, ale i v klubu Alfa v Sokolově," láká návštěvníky ředitel muzea Michael Rund.

Chodov převzal evangelický kostel a nechá opravit fasádu i věž.
Chodov převzal evangelický kostel a nechá opravit fasádu i věž

Ten připravil i malou ochutnávku toho, co lze na výstavě vidět. Jde například o listinu se zmínkou o sokolovském městském strážníkovi z roku 1817, dále uniformu patřící sokolovskému rodákovi, který se stal vysokým policejním funkcionářem za první republiky. Nechybí četnické i policejní uniformy známé z televizních seriálů a filmů. Raritou je i americký samopal Thompson, podstrčený v roce 1968 do propustku silnice blízko Tisové, který se stal jednou ze záminek vstupu vojsk Varšavské smlouvy do ČSSR v srpnu téhož roku.

"Mezi nejhezčí exponáty patří staré helmy Sokolovských a Loketských obecních strážníků ze začátku 20. století. Pro děti budou připravené zábavné úkoly a možnost si vyzkoušet části policejní výstroje," dodal Rund.

Výstava vzniká ve spolupráci Muzea Sokolov s MDK Sokolov, městem Sokolov, Městské policie Sokolov a Policie ČR.

Krásenské máje
Krásnem projde král s královnou. Tamní máje jsou v regionu ojedinělé