Práce na rekonstrukci sokolovské ulice K.H. Máchy začnou ještě letos. Město vybralo dodavatele, který by měl stihnout udělat kanalizaci a přívod vody. Přes zimu se vše zasype a řidiči budou jezdit po provizorním povrchu. Na jaře by celá ulice měla dostat nový asfalt. Ve stejnou dobu by se mohlo začít v této lokalitě stavět parkoviště za cizineckou policií, na to se však muselo vyhlásit nové výběrové řízení. Přes den by sloužilo policistům, přes noc pak lidem.

„Akce je sdruženou investicí města a Sokolovské vodárenské společnosti," upřesnil místostarosta Sokolova Karel Jakobec. Sokolov měl na akci připraveno přes 16 milionů korun.  Nakonec se mu podařilo vysoutěžit cenu o 6 milionů nižší.

Sdružení obou subjektů je výhodné zejména kvůli tomu, aby obě části zakázky, tedy kanalizaci a povrch silnice, nedělaly dvě firmy. V případě problémů by totiž mohlo docházet k dohadům a ke zpoždění prací. Podíl města při této investici bude menšinový. Ulice dostane i nové veřejné osvětlení, přibude zeleň a trochu se změní parkování.
Ustoupit však budou muset i některé lípy, které jsou podle posudků staré a praskají. Mohou tak ohrozit bezpečnost kolemjdoucích.

Jiná situace je u slíbeného parkoviště za budovou cizinecké policie. „Zde se do výběrového řízení přihlásily tři firmy, z nichž dvě jsme museli vyloučit. Zbyla tak jediná, a tudíž se musí celé řízení vyhlásit znovu," upřesnil Jakobec. Práce tak zřejmě začnou na jaře příštího roku. Město nesvazují žádné termíny, protože akci nedělá za pomoci dotace.
Sokolov plní slib, který dal policistům, respektive Ministerstvu vnitra. Policisté tehdy vyklidili budovy bývalé cizinecké policie u Starého náměstí, a odblokovali tak restituční nárok Sokolova na jejich vrácení. Pokud totiž v budovách sídlí jakákoliv státní instituce, majetek se vracet nemusí. Město za to policistům slíbilo vybudovat na své náklady parkování za současnou budovou policie v ulici K.H. Máchy.

Na celé akci město slušně vydělalo. Budovy totiž Sokolov obratem prodal vietnamské podnikatelce, od které dostal cenovou nabídku ve výši šesti milionů korun. Na nové parkoviště, které vyroste za budovou cizinecké policie, vyčlenilo město 1,5 milionu.