Po vlně pietních aktů, která brzy opadne, se v mnoha městech začíná diskutovat o možnosti pojmenovat po státníkovi některou z ulic. V Ostrově na Karlovarsku začíná tento projekt dostávat konkrétní obrysy.

„Přejmenování stávajících ulic je po administrativní stránce velice obtížné a lidem by přineslo spoustu starostí,” připouští Pavel Čekan, starosta města. Na druhou stranu jsou v Ostrově ulice, které zatím žádná jména nenesou. „Jednou z nich je spojka mezi ulicemi S. K. Neumanna a Mánesova, na níž jsou vlastně jen dvě čísla popisná,” nastiňuje starosta.

Důstojnějším místem, které by mohlo nést jméno zesnulého státníka, jsou ovšem podle jeho názoru dvě ulice lemující Mírové náměstí. „Ani ty doposud žádná jména nemají. A pojmenovat je po Václavu Havlovi by bylo více než symbolické. Právě Mírové náměstí totiž bylo dějištěm demonstrací v listopadu 1989. A dnes je místem, kde mohou obyvatelé města vzdát zesnulému prezidentovi hold,” dodává k návrhu, který v nejbližší době předloží ostrovským radním, starosta Pavel Čekan.