Ještě před letošními Vánoci bude zprůjezdněna část karlovarské Sokolovské ulice, která v těchto dnech prochází komplexní rekonstrukcí. Ve středu to přislíbil nejen karlovarský primátor Werner Hauptmann a jeho náměstek Petr Keřka (oba ODS), ale i představitelé Staveb silnic a železnic (SSŽ), které má opravu Sokolovské ulice na starosti, včetně stavbyvedoucího SSŽ Lukáše Járy.

„Příští týden, a to konkrétně v neděli 14. prosince, bude zprůjezdněn úsek mezi novým kruhovým objezdem u bývalé skatehaly až ke křižovatce ulic Sokolovská a Celní. Provoz bude od této doby v obou směrech,“ informoval primátor Hauptmann. Náměstek Keřka ho doplnil, že povrch komunikace bude zatím bez obrusné vrstvy, protože její pokládku v tuto dobu počasí znemožňuje.

V období mezi 14. prosincem a 10. lednem bude na Sokolovské klid. Stavbaři totiž přeruší na toto období práce kvůli vánočním svátkům. V tuto dobu budou jezdit po Sokolovské ulici autobusy městské hromadné dopravy podle původního jízdního řádu, tedy podle toho, který byl platný ještě před opravou.

„Desátým lednem začínáme na druhém úseku Sokolovské ulice, tedy v rozmezí mezi Elitou a pivovarem,“ upřesnil stavbyvedoucí Jára. Mluvčí radnice Jakub Kaválek upřesnil, že po dobu opravy bude provoz v tomto úseku rovněž jednosměrný.

Stavbařům se podařilo v rámci rekonstrukce Sokolovské ulice navýšit počet parkovacích míst o devět oproti zadávacímu projektu. „Celkově jich tu tak má být sto osmdesát,“ doplnil Jára.

I to je však pro místního podnikatele Miroslava Ševčíka, který proti naplánované opravě Sokolovské ulice inicioval petici, ve které mimo jiné upozorňoval na mrhání penězi, nedostatečné. Sám Ševčík se včera účastnil kontrolního dne, na kterém byli přítomni i zástupci radnice. „Nechápu to. Proč se tu plýtvá miliony? Nač nám jsou široké chodníky, zálivy a předěly na přechodech, které stojí tolik peněz?“ připomněl.

Podle stavbařů i představitelů radnice však má být Sokolovská ulice po opravě klidnou zónou, kde bude vybudován také nový Rybářský park. Ten se bude nacházet za budovou archivu, kde město vlastní dvě zahrady.

Podle upřesňujícího vyjádření primátora Hauptmanna máv novém parku stát i socha rybáře, o kterou obyvatelé této karlovarské čtvrti usilují. Není už přitom vyloučeno, že po rekonstrukci Sokolovské ulice, jejíž dokončení je plánováno na 28. červenec 2009, bude v této ulici Rybář omezena doprava pro nákladní vozidla.

Jana Kopecká, Jan Havelka