Nejen studenti, ale i pedagogové jednoho soukromého gymnázia v Dubí se oblékli do uniforem. Ačkoliv je toto téma na Chebsku hodně diskutované, žádná škola se k takovému kroku nerozhodla.

Většina ředitelů škol Chebska se totiž shoduje, že stále převládají ohledně uniforem negativa před pozitivy. „U nás tradice uniforem není,“ sdělil ředitel chebského gymnázia Jaroslav Kočvara. Což není jediný důvod 'proti'. Mnohé hlasy tvrdí, že se mezi studenty díky uniformám setřou sociální rozdíly. Pro mnoho rodin by bylo komplikované již samotné pořízení uniformy.

„Myslím si, že jsou uniformy docela dobrým nápadem,“ vyjádřila svůj názor Martina Blažková z Chebu. „Zabránilo by se tak šikaně.“
Odborníci ale podobný názor vyvracejí. „Šikana není problém, který se týká dobrých nebo špatných šatů,“ argumentuje chebský psycholog Ján Pobežal. „Má opravdu složitý psychologický podklad. Školní uniformy ho, podle mého názoru, samy rozhodně nevyřeší.“ A vysvětlil, že jde o chování žáků mezi sebou, kdy by si ti agresivní mezi nimi, byť by byli oblečení do uniforem, našli toho nejslabšího či nějakou jinou kořist.