Výbuch zranil dva zaměstance, které zdravotníci s popáleninami druhého stupně na rukou a obličeji převezli na kliniku do Prahy. „Nikdo nás o ničem neinformoval. Víme jen to, co čteme na internetu ve zprávách,“ zlobila se obyvatelka Vřesové Anna Sándorová.

Informaci o události dostal jen starosta Sokolova Karel Jakobec. „Ujistili mě, že to není nic vážného, takže ani nemusíme svolávat krizový štáb. Mohli jsme ale informovat obyvatele, to je naše chyba,“ přiznal Jakobec.

„Byla to děsná rána. Musela být slyšet až v Chodově. Pak nás raději poslali pryč,“ řekl jeden z dělníků. Hasiči totiž po úniku čpavku evakuovali zaměstnace z okolí místa nehody, správní budovy i z nedaleké jídelny. „Vyjížděli jsme po desáté hodině dopoledne po nahlášení výbuchu bez následného požáru na odstavené výrobní koloně Rectisol, kde právě v této době dělníci prováděli údržbářské práce. Po výbuchu odletěl asi dvoutunový poklop. Ten přistál na střeše pod kterou je vedeno čpavkové potrubí,“ popsal událost mluvčí hasičů František Petr.

Hasiči začali místo nehody okamžitě skrápět vodou, takže se podle mluvčího čpavek nedostal mimo areál firmy. Celkem unikl asi kubický metr plynného čpavku a stejné množství i kapalného, který hasiči odčerpali. Mezitím zcela uzavřeli nejen výrobní objekt, ale i příjezdové komunikace v okolí. „Příčinu je třeba teprve vyšetřit,“ dodal mluvčí hasičů.

Na místě zasahovalo celkem sedm jednotek hasičů ze Sokolova, Karlových Varů, Chebu, Chodova či ze sokolovské chemičky.