První, co kolemjdoucího člověka naláká k bližšímu prozkoumání prostoru Třešňovky, budou dřevěné vstupní brány, umístěné u tří vchodů na úpatí území. Při vstupu z východu a severu, od silnice vedoucí do Horního Slavkova či Starého Sedla, projde člověk jednou z nich. Po strmém vystoupání se dostane až k hlavnímu vyhlídkovému místu. Podél stezky bylo z bezpečnostního hlediska navrženo nové zábradlí a terénní schody.

V rámci celého areálu bude vybudováno celkem 26 zastavení. Budou to například naučné tabule, broukoviště, geomorfologický model krajiny, kamenné kompozice větvové chýše a další. Ty budou návštěvníkům sloužit jak ke vzdělávání, tak k aktivní zábavě.

Zajímavostí je, že území bylo pozorováno v různých denních dobách i ročních období. Navrhované prvky jsou přizpůsobeny stanovištím z hlediska environmentálního, a jsou navrženy tak, aby dávaly návštěvníkům možnost se setkávat nebo se naopak izolovat a užívat si vlastního soukromí. Měly by odpovídat potřebám obyvatelů města Loket i návštěvníkům z jiných lokalit, ať se jedná o rodiny s dětmi nebo o jedince či skupiny. Navržené prvky a kompozice jsou tvořeny převážně ze dřeva či kamene, v jednoduchém přírodním, ale originálním designu.

"Projekt zvaný Třešňovka finišuje, celé dílo by mělo být hotovo a předáno příští týden," potvrdil starosta Lokte Zdeněk Bednář. Akci spolufinancoval Program rozvoje venkova administrovaný prostřednictvím MAS Sokolovsko. Spoluúčast města je 20 procent.