Svazek měst a obcí Kraslicka požádal město Sokolov o příspěvek na vybudování či údržbu běžeckých lyžařských tras. Sokolov odmítl poslat 20 tisíc korun s tím, že jsou běžecké trasy daleko a neupravené a Sokolováci chodí běhat jinam.

„Město dlouhodobě v tomto ohledu podporuje Lobzy nad Březovou, kde podle našeho průzkumu běhají lidé ze Sokolova častěji," prozradila místostarostka Sokolova Renata Oulehlová.

Druhý z místostarostů Karel Jakobec upřesnil, že Sokolov dává peníze či půjčuje techniku. Letos to prý nebude jinak a jde o částku zhruba stejnou, jakou žádají na Kraslicku. V zimě prý chodí na běžky většina lidí směrem na Březovsko. Na Kraslicko prý minimum. Pár jedinců prý volí vysokohorskou Přebuz, ale většina v těch místech zamíří na dobře upravené tratě v sousedním Německu.

„Na Kraslicku také bývaly běžecké trasy v zimě často zničené od lesáků. Pokud se to změní, možná v budoucnu změníme názor a budeme přispívat," dodal Jakobec.
Svazek měst a obcí Kraslicka se rozkládá na hranicích České republiky s Německem, konkrétně se spolkovou zemí Sasko. Oblast je zajímavým turistickým cílem nejen pro české turisty, ale zejména pro zahraniční. Důvodem turistické oblíbenosti je především neobyčejně krásná krajina Krušných hor, která vykresluje nádherné zážitky do paměti přišedších turistů.
Mezi obcemi patřícími do spolku jsou Kraslice, Bublava, Stříbrná, Přebuz, Rotava, Šindelová, Jindřichovice, Oloví a Dolní Nivy.