Na trhu chybí řada řemeslníků, a navíc město logicky požaduje opravy svých základních a mateřských škol o letních prázdninách. Neklaply dvě zakázky na elektroinstalaci ve školách. Ušetřené miliony Sokolov nepošle jinam, ale dá je opět do škol. Letos má připraveno 27,9 milionu korun. Město však počítá s nižší vysoutěženou cenou zakázek. Také bylo rozhodnuto, že zůstane loňský model rozdělování peněz, který se osvědčil.

„Vloni jsme sestavili komisi, která obešla všechna školská zařízení a ptala se přímo ředitelů tamních zařízení, co je nejvíce trápí, kde je třeba investovat. Každý má samozřejmě dlouhý seznam, ale loni z něj vybrali zhruba dvě priority, které dostaly zelenou. Systém se osvědčil, a tak v něm budeme pokračovat i letos,“ řekla místostarostka Sokolova Renata Oulehlová.

Každý ředitel prý nejlépe ví, co je na jeho škole prioritou, a předkládá návrhy zřizovateli, jímž je město. „Na konci předminulého školního roku jsme však poprvé přistoupili k tomu, že vedoucí odborů školského a majetku města obešli základní i mateřské školy a viděli na vlastní oči, co tato zařízení nejvíce trápí,“ dodala místostarostka.

Letos tedy pošle Sokolov do škol zhruba 28 milionů. Ředitelé opět vyberou opravy, které jsou podle nich prioritou, a o velkých letních prázdninách se bude ze škol ozývat možná ještě větší hluk než ve školním roce. Nastoupí totiž party dělníků a budou se vše snažit stihnout do začátku dalšího školního roku.

Nejvíce peněz je připraveno na opravy v základní umělecké škole, a to 6,9 milionu korun, anebo v ZŠ Křižíkova 3,1 milionu.