Velkou informační kampaň odstartovalo v Chodově občanské sdružení Útočiště. Ve všech zdejších lékárnách, některých obchodech a také v infocentru nechalo vyvěsit plakáty, které jasně a přehledně prezentují nabídku služeb pro uživatele drog, jejich rodiče, přátele či závislé na alkoholu nebo automatech.
„Ve spolupráci s profesionálním grafikem z USA jsme vytvořili plakáty, jenž mají za cíl upoutat pozornost a zajímavým způsobem informovat o naší sociální práci. Dlouho jsme také pečlivě vybírali místa, kde je vyvěsit. Bylo hodně důležité aby byly dostatečně veliké a kolemjdoucí je zaregistrovali,“ vysvětlil sociální a terénní pracovník Útočiště Stanislav Hýbl.

Informační plakáty lze nyní v Chodově vidět na nejrůznějších místech. Jedním takovým je třeba výloha lékárny na náměstí ve Staroměstské ulici.
„K projektu jsme se připojili jelikož se jedná o důležitou prevenci. Spousta rodičů totiž ani neví, že tady podobné sdružení působí,“ řekl o kampani odborný zástupce vedoucí chodovské lékárny Pharm. Dr. Josef Vodička.
„Potřebné údaje naši zákazníci naleznou také na informačních štítkách na drogových testech, které nabízíme,“ doplnil Dr.Vodička.

A co si organizace od projektu slibuje? „Jde nám především o rozšíření povědomí o naší činnosti a také zvýšení počtu těch, kteří se ve svém životě rozhodnou svoje problémy řešit. Zatím jsou plakáty jen v Chodově. Časem se ale možná objeví také v Sokolově,“ uvažuje o možném pokračování kampaně Stanislav Hýbl.