Po Chodově se začínají obracet zády ke krajskému útulku pro opuštěná zvířata i samotné Karlovy Vary. Karlovarští radní totiž doporučili městským zastupitelům, aby odmítli finanční spoluúčast na výstavbu krajského útulku v Sokolově.


Krajskému městu se zdají vysoké investiční a provozní náklady. Investice 4,5 milionu korun a na provoz ročně přispívat zhruba milionem korun se Karlovým Varům nelíbí.. „Žádost jsme obdrželi. Podle organizátorů jde o útulek s celokrajskou působností a v budoucnu je v záměru také krematorium pro zvířata. Pro Karlovy Vary je cena příliš vysoká. Karlovy Vary mají vlastní psí útulek, na jehož provoz město přispívá milionem korun ročně," uvedl náměstek primátora Jaroslav Růžička.

Dalšímu z měst se zdá projekt megalomanský. „Je to návrh o kterém je potřeba se bavit. Takto nastavený je však pro nás asi nezajímavý," řekl místostarosta Chodova Patrik Pizinger. Jak upřesnil, krajský tulek se městu jeví jako příliš velký. „Pro nás by bylo myslím lepší zařízení pro opuštěná zvířata, které by pokrývalo například mikroregion Sokolovsko," myslí si Pizinger. Jak dodal závěrem, Chodov oceňuje, že se Sokolov problémem zabývá a je rád, že byli osloveni.

Sokolovská radnice sonduje zájem obcí Karlovarského kraje o stavbu krajského útulku. „Rozpočítali jsme investiční a provozní náklady na 194 tisíc obyvatel," řekla Lenka Trčková z odboru rozvoje města. Oslovení mají termín do konce června na vyjádření. Vytipovanou lokalitou je Jižní lom a stavba by vyšla na 16,9 milionu korun.