Je naprosto nemyslitelné, že by město Sokolov nemělo svůj útulek. To si myslí Veronika Fazekašová z útulku Vránov. Tomu nyní končí smlouva s pronajímatelem pozemku. A proč by nemělo být město bez útulku? Důvod je jednoduchý. Zaběhlá zvířata by neměli strážníci kam vozit. Okolní zařízení jsou plně vytížena.

Majitel pozemku chce v nové smlouvě několik změn. „S panem Vránou se chceme dohodnout, zařízení město potřebuje. Nově budeme muset však útulek oplotit a oddělit od samotného ranče," řekl starosta Sokolova Jan Picka.

Bez oplocení se totiž lidé často stali nevítanými návštěvníky ranče, kde se nachází soukromý chov koní. „Okolní útulky v regionu jsou kapacitně plné. Karlovarský je vytížen, mariánskolázeňský též. Chebský sem tam místečko má, ale je to náhoda. Na Vránově je pro výcvik a venčení psů ideální místo. Daleko od lidí, takže nikoho nerušíme - a přitom dobře přístupné.  Navíc se tu dá pořádat i řada akcí pro lidi i zvířata. Rozšíření je ale nutné především kvůli výstavbě ošetřovny a zateplené místnosti pro nemocné psy.  Také potřebujeme další kotce a voliéru pro kočky," řekla Fazekašová, která je jednou ze dvou zaměstnankyň útulku.

Vránovský útulek má v současné době deset kotců a v nich umístěné dva psy. Od začátku roku se totiž podařilo udat či vrátit do rodin úctyhodných 16 zvířat.