Obyvatelé jednoho z největších sokolovských sídlišť v lokalitě Vítězná řeší nový problém. Došlo totiž k uzavření velmi frekventovaného mostu mezi jejich lokalitou a jednou z hlavních tepen města, ulicí Boženy Němcové. Úplná uzavírka mostu potrvá do konce června. Přetížena je tím pádem křižovatka u Komerční banky, kudy vede objížďka.
Od pondělí se před uzavřeným mostem otáčí řada zmatených řidičů. Většinou proto, že jezdí popaměti a nesledují dopravní značení. Chodci to mají o něco jednodušší. Lobezský potok mohou přejít po lávce, která je o několik desítek metrů níže.

„Úplná uzavírka mostu začala v pondělí a potrvá do konce června. Poté budou práce ještě pokračovat, komplet hotový má být most v září tohoto roku," upřesnil místostarosta Sokolova Karel Jakobec. O prázdninách tak zřejmě stavaři umožní střídavý provoz v jednom a poté druhém směru. „Auta musejí zvolit objízdnou trasu kolem hasičů na křižovatku u Komerční banky nebo druhou stranou do ulice Závodu míru," konstatoval Jakobec.

Prvně zmíněná křižovatka na objízdné trase už měla být dávno rekonstruována. Nelíbí se chodcům, řidičům ani policistům. Dokonce se nelíbí ani městu. Přesto musela počkat na opravu, protože přednost dostaly jiné akce.

„Křižovatka se měla opravovat již minulý rok, ale museli jsme rekonstrukci odložit kvůli stavbě parkovacího domu v sokolovské nemocnici," říká vedoucí odboru majetkusokolovské radnice Pavel Beran. Vozidla jezdící ze stavby by ještě více zkomplikovala dopravu při průjezdu křižovatkou, která je hned pod rostoucím parkovacím domem.

Letos dostala přednost oprava mostu mezi zimním stadionem a školou v ulici Boženy Němcové. Dalším důvodem přednosti je fakt, že na opravu mostu dorazila dotace a u té jsou termíny, které musí město dodržet. Zatímco přestavba křižovatky ulic Boženy Němcové – Jeronýmova je v režii Sokolova, respektive Sokolovských technických služeb. Město tak může hýbat termíny dle aktuální potřeby.

„U Komerční banky je velký provoz a přejít je pro mě těžké. Je tam sice přechod pro chodce, ale chodím pomalu. Na vedlejší silnici není přechod vůbec, a tak se lidé proplétají mezi auty," stěžovala si jedna ze sokolovských seniorek.