Prosím, dodržujte dopravní značení. To vzkazuje řidičům vedení Kraslické městské společnosti, které v centru města odstartovalo výměnu hlavního kanalizačního řadu v ulici Pohraniční stráže. Motoristé zde totiž vjíždějí do uzavřené části komunikace a snaží se projet hlavním tahem i přes důrazný zákaz. Podle jednatele společnosti Otakara Miky se to ale nepozorným řidičům nemusí vyplatit.

„Zrovna včera byli policisté a zastavovali motoristy, kteří nedbali zákazu vjezdu. Nejde ale pouze o pokuty. Řidiči si musí uvědomit, že jde o stavbu, kde se pohybují těžké stroje a dělníci,“ zdůraznil Mika. „A dále, na místě se bude hloubit až do dvoumetrové hloubky. Varuji tedy ještě jednou veřejnost, aby dopravní značení skutečně respektovali,“ doplnil.

Ne všichni ale na výzvy dbají. „Přece to nebudu objíždět, když nikoho nevidím, že by tady pracoval,“ reagoval jeden z motoristů. Další si stěžoval, že objíždění stavby Hradební ulicí je nebezpečné. „Je to zde velice úzké. Navíc tady po straně parkuje velké množství vozidel, takže se kolem nich dvě auta najednou nevejdou,“ zlobil se řidič.

Kraslická městská společnost si vzniklé komplikace uvědomuje.
„Pokaždé, když se někde staví, tak to s sebou přináší nějaká omezení. Žádám tedy občany a návštěvníky města o pochopení a trpělivost s potížemi, které takovou rekonstrukci doprovázejí,“ prohlásil jednatel.

Výměna kanalizace bude rozdělená na etapy. Práce by měly trvat až do 30. září.
„Budeme se snažit, aby rekonstrukce trvala co nejkratší dobu a co nejméně zatížila dopravu,“ přislíbil Mika.
„Na plánované omezení jsme místní veřejnost včas upozornili. Nechali jsme vytisknout a roznést celé dva tisíce informačních plakátů,“ poznamenal.