Strojově udržované jsou téměř všechny běžecké trasy v centrální a západní části Krušných hor na české i německé straně. „Meteorologové navíc slibují slunečný víkend, což je ta nejlepší pozvánka do stopy,“ říká Miroslav Račko z První Krušnohorské, která se stará o údržbu běžeckých tras.

V nejzápadnější části Krušných hor jsou pravidelně udržované místní okruhy v okolí Bublavy a Přebuze, stejně tak Krušnohorská magistrála mezi Bublavou, Rolavou a Jelením. Totéž platí i na německé straně v okolí Mühleithenu a německé hřebenovky Kammloipe.

O víkendu se ve stopách bude i závodit, například na Božím Daru se koná Karlův běh. V sobotu jsou na pořadu závody dětí a závod volnou technikou na 12 a 22 km, v neděli závody klasickou technikou na 12, 22 a 45 km a na Bublavě v neděli Bublavská běžka. Jedná se o veřejný závod pro děti i dospělé.

Ideální podmínky panují také v centrální části Krušných hor mezi Horní Blatnou, Perninkem, Abertamy a Božím Darem, kde jsou pravidelně udržovány všechny lyžařské trasy, včetně těch u Potůčků nebo Mílova. „Výjimkou v této oblasti je pouze trasa mezi abertamskou silnicí a Plešivcem, na které leží příliš velké polomy, které bez těžké techniky není možné odstranit,“ řekla Eva Nduwimana, manažerka První Krušnohorské.

Mezi Jelením, Novými Hamry, Vysokou Pecí a Přebuzí je aktuálně udržována větší část páteřních tras, včetně magistrály z Jelení na Rolavu, spojky z Jelení na Kammloipe nebo Chaloupecké cesty mezi Novými Hamry, Chaloupkami a Rolavou. „Běžkaři ale musí počítat s částečným omezením údržby na trasách, kterých se týká aktuálně platný zákaz vstupu do lesů vyhlášený v důsledku kalamitního stavu souvisejícího s pádem stromů,“ poukázala Nduwimana.

Aktuální informace o stavu tras včetně eventuálních omezení naleznete na www.krusnehoryaktivne.cz

Sokolovská protialkoholní záchytná stanice
Chtějí se nadobro zbavit záchytky