Čest hostit tuto ojedinělou událost bude mít třítisícové městečko Březová u Sokolova. Na západ České republiky dorazí ti nejlepší jezdci Evropy v čele s loňským mistrem světa Matteeem Grattarolou z Itálie nebo Španělem Gabrielem Marcellim. Večer zpestří kulturní program koncerty kapel a chybět nebude ani ohňostroj. Řidiči si budou muset dát pozor na omezení dopravy v Březové.

„Start a cíl budou pro diváky atraktivní. Mohou je vidět přímo v Březové na zahradě kulturního domu v amfiteátru. Hostit takovýto podnik chce velké přípravy. Budou tu velké kempy u základní školy, v lokalitě Na Výsluní a za hasičárnou. Mistrovství Evropy už jsme tu jednou měli, ale ne finále jako tento víkend. Na stavbě zázemí, dopravního značení a také na úklidu se podílí mnoho lidí. Ale celé to dělají zkušení borci v čele s Pavlem Karkošem, který je zdejším odchovancem. Jsme pyšní a známí tím, že podobné akce pořádáme u nás,“ říká starosta Březové Miroslav Bouda.

Pavel Karkoš měl prsty i v pořádání mistrovství světa, které mělo zázemí na sokolovském koupališti Michal. Pro takový podnik přece jen Březová nemá kapacity ani místo. Na víkendovém mistrovství Evropy se však mohou ukázat jezdci z celého světa, protože soutěž je otevřená.

„Přijedou nejlepší závodníci Evropy. Bude to motoristická show. Přihlásilo se na 120 jezdců. Řidiče z řad diváků prosím, aby respektovali pokyny pořadatelů,“ říká jeden z pořadatelů Pavel Karkoš.

Ten stavěl také všechny překážky.

„Většina jich je v přírodě, ale najdete překážku i ve městě,“ dodal.

Překážky, které by mnozí nepřelezli ani sami, natož s motorkou, jsou opravdovou lahůdkou pro diváky. Těm se při pohledu na jejich zdolávání tají dech.

„Ty v Březové budou technickou záležitostí,“ řekl Karkoš. Jak zároveň poznamenal, podobnou akci by neměli šanci uspořádat bez pomoci města, které je velmi vstřícné. Vzájemnou spolupráci vyzdvihl i starosta Bouda, takže pro podobné sportovně-kulturní akce zřejmě ideální stav.

Kromě špičky Evropy uvidí diváci i další. V kategorii Junior Cup Class se představí čerstvý mistr světa v kategorii Trial125, Francouz Kieran Touly.

Z domácích jezdců se kromě stálic na evropské scéně Martinů Matějíčka a Křoustka objeví na startu také Dalibor Šulc, David Fabián, Jan Baloušek, Max Vandas, Filip Heřman.

A pozor. Chybět nebudou ani slečny Petra Budínová a Deniska Pecháčková.

V kategorii Over 40 pak změří své síly se zkušenými jezdci Petr Roštejnský a Radek Stehno.

„Přijďte se podívat na nejlepší jezdce Evropy a zafandit domácím jezdcům, kteří bezesporu patří mezi evropskou extratřídu,“ dodal Karkoš.

Akce se koná o tomto víkendu 17. až 18. srpna. V sobotu pak večer zpříjemní v amfiteátru kapely Liberate a AC/DC Czech revival. Po nich bude ohňostroj.

Ilustrační foto.
Diváci budou soutěžit o nejhezčího veterána