Náročná trať s krkolomnými překážkami, které mnozí z nás nezdolají po čtyřech, natož na kole. Kousky jezdců, nad kterými se doslova tají dech. To Bude dnešní mistrovství.
Jeden z našich reprezentantů Vašek Kolář tvrdí, že biketrial je parádní sport. Když prý jede člověk závod a něco se mu nepodaří, tak na to musí zapomenout a nikdy to nesmí vzdát, dokud není úplný konec. Spousta věcí se totiž může ještě změnit.

„Pořadatelé postaví sekce na kvalitní úrovni. Překážky budou tvořit převážně kameny spolu s okolními svahy a přírodními překážkami," naznačil ředitel závodu Miroslav Bouda. Jak upřesnil, akce se může uskutečnit jen díky nadšencům z pořádajícího biketrialu a řadě dobrovolníků. „Velmi nám také pomohly sponzorské dary soukromých firem, bez kterých by to nešlo. Přispěl i Karlovarský kraj. Všem spolu s pořadateli patří náš velký dík," konstatoval ředitel závodu. Ten zároveň vyzval veřejnost, aby respektovala dopravní značení, které bude po městě v době konání mistrovství umístěné, a parkovala na místech k tomu určených.
Co je však velmi důležité zdůraznit, závod se vrací do bývalé lokality, kde kdysi začínal. „Jde o areál v těsné blízkosti města. Kdo ho nezná, pojede směrem na Kamenici a Lobzy a nemůže ho minout," upřesnil Bouda.
„Biketrial je individuálním sportem, a to poměrně mladým. Je to moderní adrenalinový sport provozovaný na speciálních a horských kolech, při němž jde především o bezchybné překonání nejrůznějších přírodních i umělých překážek. Je to ideální sport pro mladé a odvážné kluky a holky," říká jeden z jezdců.

Česká republika patří k biketrialovým velmocím, za dobu více než dvou desítek let, kdy se čeští závodníci účastní závodů, získali 20 titulů mistr a 53 vicemistr světa.

Sobotní program mistrovství:

10:45 hodin zahájení soutěže, rozprava,
11:00 hodin hromadný start jezdců kategorie Elite, Junior, Minime a Benjamin
12:00 hodin hromadný start jezdců kategorie Senior, Poussin a Femine
13:00 hodin hromadný start jezdců Poháru ČMF kat. Hobby modrá, zelená, bílá a růžová
17:30 hodin předpokládaný konec soutěže.