Pro definitivní zrušení školní jídelny v Husově ulici v Chodově se rozhodli zdejší zastupitelé. Ti dostali na stůl návrh rady města, který počítá s uzavřením jídelny s tím, že její strávníci přejdou do jídelny 1. základní školy. Proti sloučení stravovacích zařízení se postavili rodiče žáků, učitelé a lidé, kteří si pro obědy do Husovy ulice pravidelně chodili. Sepsali petici a předložili ji zastupitelům. Ani ta je ale nepřesvědčila a jídelně řekli při hlasování ne. O práci tak přijdou tři zaměstnankyně – vedoucí a dvě kuchařky.

„Co naděláme? Nic. Snažili jsme se jídelnu zachránit, avšak marně. Holt naši zastupitelé rozhodli, jak rozhodli. Nám teď nezbývá nic jiného, než zatnout zuby a jít dál,“ řekla včera zklamaně vedoucí školní jídelny v Husově ulici Vlasta Chocová. „Není předpoklad, že by přešly do druhé školní jídelny. Bude jim dána výpověď a dostanou odstupné,“ sdělil starosta Chodova Josef Hora. Stravovací zařízení má skončit k 30. červnu. „Do té doby mají být vyklizené i prostory. Zatím nám ale ještě nikdo konkrétně neřekl, jak má předání zařízení vypadat,“ doplnila vedoucí.

A jaké má radnice pro jídelnu využití? Prozatím tu má být spisovna městského úřadu. „Potřebujeme narychlo prostor pro náš archiv. Bude ale jen provizorní,“ sdělil člen rady města a zastupitel Josef Kertész. „Horní část, kde je družina, zůstane zachována,“ doplnil Kertész.