„U Koupaliště vzniklo nové parkoviště i přesto, že tam v minulosti stálo krásné dětské hřiště. Vím, že parkování je ve městě potřeba, řidiči si stěžují, jenže děti si brzy nebudou mít kde hrát. Mezi ulicemi Hlavní a U Koupaliště bylo nově vybudované hřiště, myslím, že vzniklo před deseti lety, možná trochu déle. Místo jeho opravy bylo ale zbourané a dnes je v areálu veliké parkoviště," říká maminka z Chodova Věra Macháčková.
Město se ale brání, parkoviště ve městě se rozrostla především na žádost obyvatel.


„Místa k parkování v lokalitě U Koupaliště dlouhá léta citelně chyběla, což byl důvod k jeho výstavbě. Samotnému projektu předcházelo veřejné projednání a konzultace s tamními obyvateli. Projektanti následně vzali v potaz jejich námitky a připomínky, tak aby konečná podoba parkoviště co nejvíce odpovídala představám obyvatel," vysvětluje kroky Chodova Martin Polák. Kromě herních prvků, které z některých míst zmizely, poukazují obyvatelé také na rozsáhlé kácení. Podle nich ve městě mizí zeleň mnohdy zbytečně.

„Z mnoha ulic zmizela nejen dětská hřiště, ale zároveň i stromy nebo keře, tak se ptám, jestli to bylo nutné," podotkl chodovský obyvatel Jan Andrš. Také tady město přislíbilo nápravu, zeleň bude ve městě postupně přibývat. „Chodov letos nechal v rámci plánované údržby v době vegetačního klidu tak jako každý rok odstranit staré a poškozené stromy a další nevyhovující dřeviny. Jednalo se o kácení dřevin za horizontem své životnosti nebo jinak poškozených. Rovněž probíhal výchovný a zdravotní řez, který byl zaměřen především na odstraňování suchých větví nebo zajištění podchozí či podjezdové výšky pod dřevinami. V některých místech, kde se kácelo, jsou již mladé stromky a keře vysazeny. Další zeleň bude postupně přibývat," doplnil Polák

Autor: Klára Čurlinová