ejvyšší počet hlasů tu přesto získal současný starosta Ivo Zemek, který ještě v minulém volebním období kandidoval za ODS. Post starosty se ovšem nyní bude snažit obhájit za sdružení nezávislých kandidátů Pro Habartov.

Na konkrétní výsledek povolebních vyjednávání si občané Habartova budou muset ještě počkat. Přestože se v sedmnáctičlenném habartovském zastupitelstvu objeví pouze pět nových tváří, v rámci stran a hnutí došlo hned k několika rošádám. Například právě ODS si od minulých voleb dramaticky pohoršila z šesti mandátů na pouhý jeden. Tři z bývalých zastupitelů za ODS včetně Ivo Zemka přesto v zastupitelstvu usednou znovu, tentokrát ovšem za sdružení Pro Habartov. To získalo celkem čtyři mandáty, stejně jako ČSSD. Po třech mandátech pak získalo SNK Nezávislí a také hnutí ANO 2011, které do zastupitelstva přivede tři úplné nováčky. Po jednom mandátu získali komunisté a Nezávislí Habartova.

„Jednání aktuálně stále probíhají, těžko zatím předjímat, jaký bude výsledek. I v Habartově se ukázal celostátní trend příklonu k nezávislým hnutím," zhodnotil výsledek voleb dosavadní místostarosta Aleš Plevka. Stejně jako další větší města na Sokolovsku se Habartov potýkal s nízkou volební účastí (34,1%), která se od minulých voleb prakticky nijak nezměnila.