Na hřištích se utkávají staré gardy se žáky, ligoví hráči s amatéry či soupeřící v netradičních disciplínách. V Horním Slavkově se pro změnu uskutečnil premiérový ročník klasické hry v kostky, tedy hry se šesti kostkami s počítáním naházených bodů do deseti tisíc. Do nultého ročníku se přihlásilo dvanáct hráčů, kteří se utkali ve dvou skupinách po šesti systémem každý s každým.

Během odpoledne tak ve dvou skupinách sehráli šedesát duelů na dvě vítězné hry. Minimální herní bodový zápis byl stanoven na 500 bodů a konec zápasu bylo uzavření jedním z hráčů dosažením 10 tisíc bodů nebo po odehraných 21 kolech, kdy se počítalo nejvyšší dosažené skóre. Ze skupin postoupilo šest nejlepších do finálového kola, které se hrálo stejně, tedy každý s každým opět na dva vítězné zápasy. Konečný vítěz turnaje Jan Holinka nejprve prošel skupinou stylem čtyř vítězství 2:0 a s jednou prohrou 0:2. Naprosto stejně, tedy čtyři vítězství a jednu prohru, si připsal také ve finálové šestce a ziskem čtyř bodů se dělil o prvenství s Petrem Zemanem. Ten rovněž ve finále čtyřikrát vyhrál a prohrál pouze s Holinkou. O tři výhry ze čtyř ale musel bojovat v třízápasových duelech s výsledkem 2:1, na horší skóre tak obsadil 2. příčku za vítězem Holinkou. Třetí pozici se ziskem tří bodů za tři vítězství ve finále vybojovala Klára Červenková. close V Horním Slavkově se hrály kostky. zoom_in

Vzhledem k velmi příznivým ohlasům samotných hráčů i diváků tak pořadatel hned na místě slíbil pokračování turnaje s možností rozšíření pro více kostkařů.