„Prosím vás, vždyť vy dneska přijdete o Labyrint. Neuvidíte, kdo koho zabije,“ přivítal diváky v sále režisér, který na sebe prozradil, že nepatří mezi fanoušky televize. „Když se na to podíváte, tak tam se dneska buď vraždí nebo vaří. Tak jsem se zamyslel, že natočím film, kdy ti vrazi postřílí ty kuchaře a potom s velkou radostí snědí, co navařili, a ono to je otrávený,“ popsal s úsměvem.

Pořad uváděl Marek Kališ. „Ono je strašně jednoduché uvádět pořad s panem režisérem. Vy mu položíte otázku, on se nadechne a mluví 45 minut v kuse,“ poznamenal.

A měl pravdu. Zdeněk Troška během svého vyprávění samozřejmě zmínil své filmové komedie. Přidal historky s herci i neherci a hlavně s tetami z Hoštic, které v jeho filmech hrály. Nezapomněl na pohádky, a dokonce prozradil, jakou se chystá už v květnu točit. Když všechno půjde dobře, uvidí ji diváci v kinech už koncem roku.

Obnovenou hradní kapli si návštěvníci poprvé prohlédli na svátek Tří králů.
Vypálený hrad Hartenberg postupně ožívá

Poměrně dlouhý čas věnoval povídání o své největší životní lásce, jídle. „Přátelé, to je největší radost na světě, která vám zůstane, když všechny ostatní radosti pominou. Když se najím, svalím se na kanape a jsem nejspokojenější Troška na světě. Jím všechno, jsem nadšenej všežravec a rozhodně nejsem v jídle žádný troškař,“ svěřil se posluchačům.

Prostor dostaly i některé dotazy diváků. Po skončení pořadu žádný ze zájemců neodešel bez podpisu nebo společné fotografie.