Zájemci je mohou využít třeba i v Městské knihovně v Chodově. Kurzy pro začátečníky se tu rozběhnou 11. února, na podzim pak bude navazovat kurz pro pokročilé.

„Zájemci mohou dorazit na první lekci, kde se dozvědí víc o tom, jak budou kurzy probíhat. Poté se mohou rozhodnout, zda se do kurzu opravdu pustí, nebo ne," vysvětluje ředitelka knihovny Hana Nemčičová. Kurzy vede certifikovaná trenérka paměti, knihovnice Marie Valentová. „Kurzy jsou vhodné pro všechny věkové kategorie. Studentům trénink paměti pomůže s učením, starším lidem třeba s tím, jak si zapamatovat nákup," říká Valentová. V loňském roce se kurzy setkaly se zájmem právě především ze strany starších lidí, ale i velmi vytížených lidí z mladší věkové kategorie. „Obsah kurzů se pak také samozřejmě přizpůsobuje jeho účastníkům," upozorňuje ředitelka.

Kurzy se skládají z osmi lekcí, kde ale účastníci dostávají také úkoly na doma. A rozhodně nejde jen o luštění křížovek nebo sudoku. „Stejně jako si tělo zvykne na určitý druh fyzického cvičení, navykne si totiž i mozek na jeden typ zátěže. Proto je potřeba aktivity střídat," doplňuje Marie Valentová. Na kurz se zájemci mohou i nyní hlásit.