Většinou jde jen o slabou vrstvu, kterou doplní ještě odpolední sněhové přeháňky. Ani po nich však sníh nevydrží. Příští týden se totiž vrátí vyšší teploty a inverzní ráz počasí. Silničáři vyrazili na pomoc jednomu kamionu, jinak hlásí ošetřené silnice.

„Ochlazuje se postupně už zhruba deset dní. Zejména ve vyšších polohách napadla trocha sněhu, který však opět nevydrží. Je to spíše taková dekorace, která například pro běžkaře vůbec není. Brzy totiž zmizí a v listopadu na nějaké vydatné sněhové přeháňky můžeme zapomenout,“ říká pozorovatel počasí Rudolf Kovařík ze Šindelové.

"Problémy žádné nejsou, silnice máme ošetřené. Ráno nám volali jen z Veselova, že je tam namrzlý táhlý kopec, který nemohl vyjet kamion. Poslali jsme tam sypač," hlásil 20. listopadu dopoledne dispečer krajských silničářů. A zejména na ranní namrzající mlhy, které budou nyní častěji, by si měli řidiči dát velký pozor. Samozřejmostí by v těchto podmínkách měly být zimní pneumatiky.

O víkendu bude podle Kovaříka oblačno, na horách polojasno. Teploty klesnou na minus 3 až minus 6 stupňů Celsia, při vyjasnění až minus 8. Pozor by si měli dávat, zejména v ranních hodinách, řidiči. „Mlha bude totiž po ránu namrzat,“ dodává Kovařík. Neděle už přinese v nižších oblastech ranní mlhy a někde sníh s deštěm. Příští týden moc oblíbený pro řadu lidí nebude. Pondělí proprší s teplotami až 7 stupňů Celsia. Poté přijde charakter inverze, který vydrží do čtvrtka. A na sluneční paprsky prý můžeme v těchto dnech zapomenout.