Prvním, který by měl skončit v radě, je současný místostarosta Zdeněk Bíba (ODS - SOS Kraslice), který byl návrhem starosty překvapen. "Samozřejmě jsem to nečekal. Spolupracujeme spolu ani ne čtyři měsíce a najednou mi starosta sdělí, že chce spolupracovat v radě s někým jiným," reagoval Bíba. Druhou navrhovanou pro odvolání z rady je Alena Botlíková (Volba pro Kraslice). Novým místostarostou navrhnou Filipa Beneše (Hlas pro Kraslice), který už v radě je. A na doplnění pětičlenné rady bude navržena dvojice Alena Boháčová (Naše Kraslice), která získala ve volbách nejvíce hlasů, a Alexandra Müllerová (Hlas pro Kraslice). Současný starosta Jan Šimek bude chtít zůstat ve své funkci i nadále.

V Kraslicích provázel začátek voleb značný zájem voličů.
V Kraslicích byly u voleb fronty. Volili také pacienti v sokolovské nemocnici

"Není nutné za tím hledat nějakou senzaci. Čtyři měsíce od voleb je dostatečně dlouhá doba na to, aby mohlo být interně zhodnoceno dosavadní fungování rady města, mimo jiné co se mezilidských vztahů týče, a zváženo, jaká konstelace bude pro budoucí rozvoj a směřování města nejsmysluplnější," vysvětlil Šimek.

Někteří podle něj argumentovali tím, že čtyři měsíce je krátká doba a měli počkat minimálně rok. "Proč čekat? My vidíme, že tato spolupráce nefunguje, tak chceme změnu co nejdříve. Někdy je potřeba udělat jeden krok dozadu, aby se mohly udělat dva kroky dopředu. Nyní jsme spolu s navrženými kolegy připraveni přijmout plnou odpovědnost za další rozvoj a směřování našeho města," dodal Šimek.

Ilustrační foto
Dva jeleni, prase a další zvěř. To jsou oběti falešného myslivce ze Sokolovska

Vítězné uskupení Naše Kraslice získalo v sedmnáctičlenném zastupitelstvu pět mandátů. Za nimi skončil Hlas pro Kraslice se třemi a další čtyři strany mají po dvou mandátech. Vše uzavírala KSČM s jedním. Už tehdy bylo jasné, že tím nejzásadnějším tématem pro Kraslice bude finanční kondice města. Čekalo na ně řešení zásadních problémů jako nedostatek bytů, léta bez úspěchu řešené domy na náměstí, havarijní stav školního bazénu, slibované zázemí fotbalistů, utržený svah na stráni, splácení úvěru, bezpečnost ve městě a další.