Tu přitom to bývalé zastupitelstvo schválilo teprve v polovině loňského roku. Výsledek hlasování budí mezi obyvateli města rozpaky. Jedni mluví o tom, že strážníci v ulicích jsou zapotřebí, protože se nedostatečně kontroluje dodržování vyhlášek a ve městě bují vandalismus. Druzí ale oponují, že jde o plýtvání penězi, protože prý není v Kraslicích situace nijak dramatická. Poukazují na to, že městská policie měla mít pouze pět strážníků. A to by podle místních nemělo efekt.

Návrh úplně zrušit nebo odložit platnost vyhlášky předložilo sdružení SOS Kraslice, které před volbami avizovalo, že bude o zrušení MP usilovat. Ve volbách uspělo a získalo tři mandáty v sedmnáctičlenném zastupitelstvu a nakonec i místo v radě. „Jsem přesvědčený o tom, že dokážeme město ochránit i bez městské policie. Posílíme kamerový systém a zapracujeme na dalších opatřeních," řekl radní a zastupitel Zdeněk Bíba z SOS Kraslice.

Ten původně navrhl úplné zrušení vyhlášky. Pro ale byli jen čtyři zastupitelé, tři z SOS a jeden člen ODS. Nakonec převládl názor, že platnost vyhlášky se odloží o rok. „Během té doby se ukáže, jak se kamery osvědčily a jestli takové opatření stačí," uvedl starosta Kraslic Roman Kotilínek.

Opozice má ale za to, že se s městskou policií po letech váhání mělo už začít a není na co čekat. I tak ale nakonec hlasovala také pro odložení.

Zastupitelé nyní sestaví jakousi pracovní skupinu, která stanoví, jaké kroky město nyní podnikne. Musí se vytyčit body a lokality, kde budou nové kamery umístěny. Aktuálně přibyly tři a jedna mobilní. Nově monitorují například ulici 5. května, kde jsou noční bary, další je na hlavní třídě. Město také zvažuje, že by se dispečink kamerového systému přemístil ze služebny státní policie na radnici, kde by seděla obsluha a sledovala dění ve městě. Pokud by pak spatřila třeba výtržnictví, kontaktovala by linku 158.
Jak vše bude konkrétně vypadat, by mělo zaznít už na březnovém zasedání zastupitelstva.