Před nedávnem městská policie vyměnila po ukončení operativního leasingu služební auto. Novým pomocníkem se stal ekologický hybrid Toyota RAV 4. „V městském provozu se jednoznačně osvědčil. Proto jsme se nerozmýšleli a pokračujeme v této ekologické cestě dál,“ sdělil starosta města Jan Kuchař.

Město řešilo pouze velikost zavazadlového prostoru, a když společnost Toyota financial services nabídla prakticky za stejných finančních podmínek vůz o třídu vyšší, byla to pro vedení města jasná volba.

„Auto jezdí až do rychlosti 80 kilometrů v hodině pouze na elektrický pohon, tedy v městském provozu je nehlučný a bez zplodin. Zavazadlový prostor je dostatečný i pro většího odchyceného psa a veškeré potřebné vybavení. Auto zapadá do našeho konceptu. V příštím roce počítáme s centrální ekologizací. V provozu je už elektrovůz pro svoz odpadkových košů. Od jara nainstalujeme bezemisní sekačky v centru města,“ poznamenal starosta. Před časem si je nechalo město otestovat. „Mám z ekologického přístupu radost. Tu sekačku v parku jsem viděl a nebyla skoro slyšet,“ sdělil Jiří Nový z Chebu.