Motokrosový závod, který se bude konat na známé trati v Lokti, je jednou z nejvýznamnějších událostí v kalendáři tohoto sportu. Trať v Lokti je vysoce ceněna pro svou technickou náročnost a atraktivitu, což z ní činí ideální místo pro pořádání takovýchto prestižních závodů.

Podpora ze strany Karlovarského kraje je klíčová pro zajištění úspěšného průběhu akce. Kraj poskytl finanční prostředky nejen na organizaci závodu, ale také na údržbu a vylepšení tratě, čímž přispěl k vytvoření kvalitních podmínek pro závodníky i diváky. "Jsme velmi vděční za podporu kraje, která nám umožňuje uspořádat akci na tak vysoké úrovni," uvedl organizátor závodů.

„Obrátili se na nás zástupci Automoto klubu Loket se žádostí o poskytnutí dotace na částečnou úhradu nákladů spojených s organizací mistrovství světa v sajdkárách. Důvodem podání žádosti mimo vypsaný dotační titul, ze kterého jsou podporovány sportovní akce tohoto typu, bylo pozdní schválení závěrečného kalendáře Mezinárodní motocyklovou federací FIM. Vzhledem k tomu, že se jedná o další velkou akci světového významu, která přiláká k nám do regionu tisíce návštěvníků, rozhodli jsme se žádosti vyhovět,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.

Závody v Lokti budou zahrnovat několik kategorií, včetně závodů juniorů, žen a elitních jezdců. Diváci se mohou těšit na napínavé souboje a adrenalinovou podívanou, kterou motokrosové závody nabízejí. Kromě samotných závodů je připraven také bohatý doprovodný program, včetně autogramiád s jezdci, ukázek motokrosových dovedností a stánků s občerstvením a suvenýry.

Motokrosové závody v Lokti nejsou jen sportovní událostí, ale také významným přínosem pro místní ekonomiku. Přitahují návštěvníky, kteří využívají ubytovací a stravovací služby v okolí, což podporuje místní podnikatele a přispívá k celkovému rozvoji regionu.

Podpořit závodníky na sajdkárách a sledovat ty nejlepší jezdce na světě budete moci ve dnech 28. - 29. září. Ještě předtím, ve dnech 20. - 21. července, se zde bude konat Mistrovství světa v motocrossu ve třídách MXGP a MX2. Stejně jako v předchozích letech bude součástí šampionátu vložený závod EMX2T a finálové závody ve třídách EMX65 a EMX85.