Klienti sokolovské nemocnice poukazují na nebezpečné přecházení přes křižovatku u vchodu do sokolovské nemocnice. Zejména starší lidé, kteří přijedou městskou hromadnou dopravou, musejí dlouhé minuty čekat, než si troufnou bez úrazu přejít frekventovanou vozovku. Stačilo by jediné. Přechod pro chodce. A to je podle úředníků, policistů a odborníků problém.

„Pracuji v nemocnici a denně vidím přecházet lidi přes nebezpečnou křižovatku. Jednou by se mohla stát nehoda, kdy auto pomalého chodce srazí," sdílí své poznatky jedna ze zaměstnankyň nemocnice. Úředníci odpovídají, že situaci znají a snaží se najít řešení. Situace je však podle nich komplikovaná.

„Byli jsme na místě se zástupcem dopravního inspektorátu Policie ČR. Umístění přechodu pro chodce od autobusové zastávky směrem k nemocnici není možné, protože by musel vést prostředkem křižovatky. Zvažujeme také variantu přemístění autobusové zastávky, avšak ani to není jednoduchá záležitost, neboť musí být zachovány rozhledové poměry pro autobus, tak aby nebyla narušena bezpečnost a plynulost silničního provozu," říká Martina Hanilcová z odboru správy majetku.

Každé takové opatření musí být podle ní v souladu s příslušnými předpisy a podléhá schválení dopravního inspektorátu. „Bohužel, na komunikaci je v této části mnoho sjezdů, které zatím přesunutí autobusové zastávky značně komplikují. Autobusovou zastávku chceme i nadále pro občany zachovat, a tak se budeme snažit nalézt možné řešení," dodala.

Další z občanů kroutí hlavou a radí odborníkům, aby přechod nebudovali v křižovatce, ale o kousek výše v Hornické ulici. „Přes křižovatku je to nesmysl. Stačí o kousek výše a snížit zde rychlost," navrhl jeden ze Sokolováků.