V pondělí ráno naměřili v Šindelové na Kraslicku, ve dvou metrech, minus 1,2 stupně Celsia. Při zemi bylo dokonce minus 3,2. Mrzlo i v neděli ráno. Podobný jev se podle tamního pozorovatele počasí děje zhruba jednou za sedm let. Zatímco v této lokalitě se dá v srpnu čekat, mnohem překvapivější byly mrazíky na začátku července. Ty prý přijdou jednou za půl století. 

Podle Kovaříká ještě teplé dny přijdou, ale rozhodně se nebude jednat o tropy. "Půjde o klasický konec léta a začátek podzimu v Karlovarském kraji," řekl. Ve středu vystpupají teploty na 23 až 37 stupňů Celsia. Čtvrtek a pátek bude oblačno s teplotami do 18, a když se vyjasní, tak 20 stupňů. Co se týká dešťových srážek, ty budou tento týden minimální. Vydatnější lze podle Kovaříka očekávat až v září. Přesto už v krajině zůstává více vody. "V přírodě jsou nyní menší odpary, je také konec vegetace a příroda spotřebuje méně vody. K tomu připočteme ranní rosy plus noci, které jsou o 180 minut delší," říká Kovařík. 

Ten zároveň ještě nezatracuje houbařskou sezonu. "Letos byla prakticky jen na Šumavě. Pokud v září spadne nad 40 milimetrů srážek, může se ještě rozjet houbařská sezona, lesy jsou prohřáté. Byla by sice kratší, ale byla," dodal Kovařík. 

Meteorologická stanice v Šindelové se nachází v atypickém prostředí. Slévá se sem proud z okolních údolí, a tak tu teploty bývají nižší než v jiných částech regionu.