Petr Kubis na ustavujícím zasedání získal 22 hlasů od 27 přítomných zastupitelů. Město povede hnutí ANO a Společně pro Sokolov, které také nominovalo prvního místostarostu Jana Picku. Stejnou funkci zastával i minulé volební období, tehdy však kandidoval za ČSSD. "Jan Picka bude mít na starosti oblast správy majetku, se kterou souvisí i technické služby městská společnost Sokolovská bytová. Dále bude do jeho působnosti spadat oblast sportu a školství. Předchozí starostka a současná poslankyně Renata Oulehlová (Ano 2011), bude vykonávat post druhé místostarostky. Bude mít na starosti sociální oblast a kulturu," potvrdil mluvčí radnice Vladimír Meluzín. Počet členů rady byl snížený z původních devíti na sedm. Radu města doplní Erik Klimeš, Ilona Medunová, Iva Kalátová (Ano 2011) a Michael Rund Společně pro Sokolov).

Předsedou kontrolního výboru byl zvolen Petr Krágl, Vedení kontrolního výboru bylo přenecháno opoziční straně. Předsedou finančního výboru byl zvolen Erik Klimeš.

Biourna, kterou mohou lidé zasadit spolu se stromem či keřem
V krematoriu se lidé loučí se psy, kočkami a výjimkou není ani želva či slepice

V Kraslicích povede město Jan Šimek, který byl lídrem kandidátní listiny Naše Kraslice. Toto uskupení si zakládalo na tom, aby jeho kandidáti neměli politickou minulost. V Kraslicích volby vyhrálo, ale vytvořit koalici tam nebylo jednoduché. Ostatní strany či uskupení získali po dvou, třech mandátech. Vítěz voleb navíc avizoval, že není jeho cílem vytvořit vratkou koalici a prosazovat své zájmy silou. Chce spolupracovat napříč celým zastupitelstvem. Zda ho k tomu inspirovaly politické zvraty a kotrmelce politiků v předchozím volebním období nebo zda to byl jasný cíl už před volbami, je otázkou. Místostarostou je Zdeněk Bíba (ODS-SOS Kraslice). Tuto funkci vykonával i minulé volební období. Radu města doplnili Jiřina Junková (Patrioti Kraslice), Alena Botlíková (Volba pro Kraslice s podporou VOK) a Filip Beneš (Hlas pro Kraslice).

"Mladý ekonom zvolen do funkce starosty, lepšího nás nemohlo nic potkat. Sdružení Naše Kraslice rozdělilo podíl odpovědnosti na většinu zvolených zastupitelů. Mladí a několik zkušených vzbudilo naději a očekávání. Potřebují čas, 150 dní považuji za minimum. Zasedání důstojné a byla předvedena schopnost dohody," okomentoval ustanovující zastupitelstvo odcházející starosta Otakar Mika. Vítězná strana zároveň oznámila změnu na postu zastupitele. Zvolená kandidátka Dominika Štěpánková podala rezignaci na post zastupitelky z důvodu studia na vysoké škole. Po úvaze se rozhodla přenechat svůj mandát dalšímu kandidátovi. Její časová vytíženost by jí prý nedovolila plně se věnovat práci zastupitelky. Na její místo nastoupila tedy další v pořadí Martina Fridrichová.