Alej nechá zasadit město v blízkosti stromového zvěrokruhu, který připomíná křestní jména sokolovských dětí narozených v covidovém roce. Celou plochu mezi panelovými domy doplňuje motýlí louka a celé místo by se tak v budoucnu mohlo stát vyhledávanou oázou.

"Studentská alej a její okolí bude v budoucnu krásné místo. Kaštanů bude pětadvacet a každý bude připomínat naše základní, mateřské či uměleckou školu ve městě, kam chodí děti. Ty chodí i do DDM a knihovny, takže i ony budou mít svůj strom. Nezapomínáme ani na partnerská města v Německu Saafeld a Schwandorf. Takzvaně přiznáme i mlatovou cestu v místě, kudy si už dnes lidé vyšlapali cestičku. Místo doplní i lavičky," říká místostarosta Sokolova Jan Picka.

Zdroj: Roman Cichocki

Na louce už je v současné době stromokruh. U každého znamení je cedulka se jmény sokolovských dětí narozených v covidovém roce. Borísek, Matýsek, Anička, Mia, Nelinka, Julinka, Honzík a mnoho dalších dětských jmen ozdobilo stromokruh. Jsou tam jména 212 sokolovských dětí, které se v narodily v roce 2020. Každé z nich je vyryto u znamení, ve kterém přišly na svět. Zároveň je u znamení zvěrokruhu vysazen strom, který k němu patří. Původně bylo v plánu vysadit každému novorozenci strom, ale na podobnou alej není v Sokolově místo. Do stromokruhu byly vybrány odolné dřeviny, každý strom je jiný. Tvoří ho ořech, hrušeň, habr, bříza, javor, jasan, akát, jilm, kaštan, jabloň, švestka a lípa. Ve spolupráci s botanikem Petrem Krásou Sokolov vybral pro každé znamení strom, který ho vystihuje. Jména u stromů mají připomínat sokolovským dětem, kde mají své kořeny.