Picka uznal porážku a místní organizaci ČSSD nabídl kvůli neúspěchu rezignaci ze všech svých funkcí. „Bude tak nyní záležet na místní organizaci, koho bude případně nominovat na post místostarosty. Zda bude mít ČSSD ve vedení města své zástupce, nicméně ukáže povolební vyjednávání,“ řekl Picka. Věří, že se tak stane, neboť vzhledem k výsledku voleb by mohla pokračovat koalice, která doposud v Sokolově fungovala.

Volby vyhrálo v Sokolově Ano 2011, které bude mít v zastupitelstvu sedm mandátů. Zda bude současná koalice pokračovat, či do ní půjde Ano 2011 s někým jiným, nebylo po volbách jasné. Hlasy v komunálních volbách v Sokolově byly sečtené kolem půl dvanácté v sobotu večer.

"Teď jsme se sešli a otázku s kým do koalice budeme právě řešit. Nyní Vám opravdu nedokážu odpovědět, zda bude ta současná pokračovat či nikoliv," řekl ihned po skončení voleb lídr Ano 2011 Erik Klimeš. Na otázku zda budou požadovat jako vítěz voleb post starosty odpověděl: "To se nabízí."

Při volební účasti 30,32 % vyhrálo hnutí Ano se sedmi mandáty. Následuje Hnutí pro město Sokolov se šesti mandáty, které bylo v minulých volbách na třetím místě. ČSSD, Piráti + STAN a Radnice středu mají shodně po čtyrech volebních mandátech, čili křeslech v zastupitelstvu. Za nimi jsou komunisté se dvěma mandáty. Ostatní neuspěli.