Sokolov

V Sokolově zasedne v zastupitelstvu řada nových tváří. Poprvé se totiž v komunální politice objevilo hnutí Ano 2011 a získalo hned šest křesel. Nově tak budou o Sokolově spolurozhodovat Petr Kubis, Renata Oulehlová, Tomáš Prekop, Pavel Makoň, Alena Kotrbová a Pavel Rybář. Novým zastupitelem sociálních demokratů je Michael Rund, který se stal skokanem kandidátky. Strana přišla v zastupitelstvu o dvě křesla. Lidé v nich už neuvidí hejtmana Josefa Novotného, jeho náměstka Miloslava Čermáka ani Rudolfa Macháčka. Komunisté budou mít na zastupitelstvu jednu novou tvář a tou bude Josef Bečvář. Voliči poslali do zastupitelstva také Pavla Januse z Hnutí za město. Nezávislé bude zastupovat další z nováčků v zastupitelstvu Martin Polenda. A nakonec nová trojice z Radnice středu, kterou je Helena Němcová, Karel Rambousek a Luboš Vaněk. Ze sedmadvacetičlenného zastupitelstva je to 13 nových tváří.

Chodov
Jednadvacetičlenné zastupitelstvo Chodova bude nově více než z poloviny v režii Hnutí nezávislých za harmonický rozvoj měst a obcí. K sedmi známým tvářím přibude pět nováčků. Dalším stranám a hnutím zastupitelů spíše ubylo, nově v zastupitelstvu usednou jen Šárka Harušťáková a Kateřina Lubasová.

Kraslice
V Kraslicích se změní více než polovina sedmnáctičlenného zastupitelstva. O budoucnosti města bude rozhodovat devět nových lidí. Volby tam vyhrálo Sdružení nestraníků. Nejvíce hlasů dostal veterinář Roland Šebesta, který byl zastupitelem už i minulé volební období. Jeho kolegyní je zástupkyně ředitele tamní základní školy Pavlína Poledňáková. Společně s ní v zastupitelstvu nově usedne Miloslav Poslední, vedoucí provozu vodohospodářské Kraslické městské společnosti, a jeho žena, sbormistryně Iveta Poslední. Do zastupitelstva se za Otevřenou radnici dostal například i zubař a koroner Jiří Henzl.

Horní Slavkov
Jen pět původních členů si zachová patnáctičlenné zastupitelstvo z Horního Slavkova. Do zastupitelského křesla už tu neusedne například ani současný starosta Martin Kasal. Nové tváře nastoupí jak za vítězné komunisty, tak za nezávislá hnutí, která ve Slavkově také zabodovala.

Rotava
V sedmnáctičlenném zastupitelstvu v Rotavě, kde volby vyhrála současná starostka Iva Kalátová (Volba pro Rotavu – NK 2014), usedne nově osm lidí. Do zastupitelstva se například nově probojovalo Hnutí ANO 2011, které získalo tři mandáty. Jako lídr uspěl Jiří Hrůza, majitel Rotavských strojíren.

Kynšperk
V sedmnáctičlenném zastupitelstvu v Kynšperku nad Ohří se promění celkem sedm tváří. Úplnými nováčky budou zástupci hnutí Re-generace – Josef Kubát, Daniela Synáčová a Michaela Knížová. Jednu svou zástupkyni – Yvettu Milfaitovou – bude mít ve vedení města také hnutí ANO.