Opuštěná budova bývalé základní školy v ulici Sokolovská vzbudila mezi občany mnoho emocí. Sepsali dokonce několik petic proti jejímu prodeji, protože se báli vzniku ubytovny a s tím souvisejících problémů. Na dva roky chátrající objekt si radnice nechala zpracovat studii na využití. Nyní leží na stole tři konkrétní možnosti. Zdravotní a sociální zařízení pro seniory, zařízení pro volnočasové aktivity mládeže a do třetice demolice budovy pro nové parkoviště. Tyto tři varianty doporučuje rada zastupitelům.

„Zdravotní a sociální zařízení pro seniory by bylo spíše léčebnou dlouhodobě nemocných. Mělo by být spíše zdravotnické než sociální," říká starosta Sokolova Zdeněk Berka. Přestavba by vyšla na 69 milionů korun.

Další variantou je zařízení pro mládež. Těch je podle vedení radnice v Sokolově dost, a tak zřejmě nemá šanci uspět. Starosta zmínil dům dětí a mládeže, městský dům kultury či řadu sportovišť po celém městě. I místostarosta pro sociální oblast Ladislav Sedláček prosazuje vybudování zdravotnického zařízení – DPS pro seniory. Je to podle něj ideální prostředí, kde je možné udělat i pěkný park a v suterénu rehabilitační zařízení, tak aby senioři měli kompletní péči. Při obou variantách by vysoká budova přišla o dvě horní patra.

A do třetice by mohla přijít na řadu demolice budovy plus vybudování nového parkoviště. Obojí by vyšlo radnici poměrně draho. Odhady hovoří o 40 milionech korun.
Ale na výše uvedené přestavby by město nejspíše hledalo strategického partnera a také by chtělo využít dotací. Začít by se mohlo již příští rok.
Budova bývalé školy, která byla uzavřena kvůli nedostatku žáků, má tři části. Hlavní budovu, přístavbu s jídelnou a tělocvičnu. Město je už stavebně oddělilo.
Tělocvičnu si chce Sokolov ponechat a využívat ji nadále ke sportu, na hlavní budovu školy je zpracována studie a u bývalé družiny s jídelnou se zvažovala výstavba nízkoprahového centra na pomoc sociálně slabým lidem, která nakonec nevyšla.

Zbouraly se spojovací krčky mezi objekty bývalé jídelny a školy a zazdilo spojení školy s tělocvičnou, aby se tato mohla samostatně pronajímat. Oddělila se přípojka plynu a elektřiny a každá část pak získala samostatné číslo popisné. Úpravy budov stály zhruba 600 tisíc korun.
Doposud opuštěný objekt stál město zhruba milion. Ročně by to bylo dalších až 250 tisíc a bude to prý stále více. Rok se na nemovitost nesáhlo.