Svátek všech zamilovaných, tedy svatý Valentýn, se slaví už zítra. S tím přichází i rozhodování párů všech věkových kategorií, jak tento svátek oslavit, a jestli tedy vůbec. Na nedělní den se chystají restaurace, kina a především květinářství. Ovšem originalitě se meze nekladou a příjemné zamilované odpoledne lze strávit i na sportovištích.

Zájemci si mohou vychutnat valentýnské menu po celý den například v chyšském zámku, kde jim k hovězímu vývaru a kuřecím medailonkům v šafránovém těstíčku dotvoří atmosféru prostory památky.

Na pořádné menu mohou pak zamilovaní zavítat rovněž do města pro romantiku stvořeného, do Mariánských Lázní. Od jedenácti do jedenácti má připraven valentýnský balíček například Villa Parrot.

Ne každý je ovšem oslavám Valentýna nakloněn. Pro mnohé páry je to den jako každý. „Nijak to s přítelkyní neřešíme. Když máme náladu, zajdeme si někam na jídlo. Jinak k dávání dárků nepotřebujeme zvláštní den," sdělil Jiří Frélich z Chodova.

Pro ty, kteří svátek lásky slaví anebo rádi kupují alespoň květiny a drobné dary, bývá k této příležitosti řada slev na vybrané zboží. Akční ceny mívají například květinářství nebo drogerie.

„Nejvíce se prodávají růže. Pugéty se pak mohou pohybovat od několika set až přes tisíc korun. To už je na uvážení každého," doplnila karlovarská květinářka a dekoratérka Lucie Stejskalová.

Hitem letošního svátku zamilovaných jsou pak sexy dárky a pomůcky. Mezi nimi lze nalézt v akci například masážní sety, prádlo a kreativitu a touhu podpoří i barvy na tělo.

Koho přece jen přítmí v kině a plné restaurace nezajímají, může nedělní den strávit v pohybu. Jak v KV Areně, tak na zimních stadionech v Ostrově, Mariánských Lázních a Chebu se konají veřejná bruslení, jejichž přehled lze nalézt na internetových stránkách institucí.

Zajímavou akcí plnou novinek pak bude setkání na sokolovském Mostě lásky. Během února mohli všichni milenci a manželé napsat své lásce milostný dopis a vhodit jej v obálce se jménem adresátky či adresáta do Schránky zamilovaných. Ta bude zítra od 14:00 otevřena a dopisy poštou zamilovaných doručeny přítomným.