Ve válku o slovíčko, kterou pravděpodobně vyřeší až soud, se zvrhl spor mezi odvolaným předsedou kulturní komise Ivanem Šenderou a náměstkem primátora Tomášem Hybnerem. Pikantní na celé věci je ovšem to, že oba sokové jsou členy sociální demokracie.

Ivan Šendera je dotčen Hybnerovým vyjádřením v tisku, kterým zdůvodňoval jeho odvolání z postu předsedy kulturní komise, a podává na něj žalobu na ochranu osobnosti. „Už je připravena. Čekám, jak se vyjádří a zda se hodlá omluvit. Materiály mu můj právník zaslal písemně. Zvažuji ještě trestní oznámení na neznámého pachatele,“ uvedl Ivan Šendera. Tomu vadí, že náměstek Hybner o něm řekl, že organizuje zahájení lázeňské sezony. „To je superblábol. To přece organizují zaměstnanci odboru lázeňství. Já ani nenakupuji koncert Karlovarského symfonického orchestru, to přece nejde, vždyť jde o těleso, které zřizuje město. Já jsem zahájení lázeňské sezony neorganizoval, byl jsem pouze členem poradního orgánu. To je Kocourkov a já požaduji, aby se mi náměstek Hybner omluvil v tisku,“ zdůraznil Šendera.

Na dotaz, zda bude chtít po náměstkovi i finanční náhradu, uvedl, že pokud soud určí finanční odškodnění, pak všechny peníze věnuje nemocnici. Šendera si na spor s náměstkem Hybnerem najal advokátní kancelář Kocián, Balaštík a spol. a hodlá věc dovést až do konce.

Náměstek Hybner je ale přesvědčen, že pravdu má on, a omluvit se nehodlá. „Nemám za co. Čerpal jsem ze zprávy odboru vnitřního auditu, který kontroloval průběh výběrového řízení na zahájení lázeňské sezony. Navíc jsem čerpal z dopisu ředitele KSO a ředitelky městského divadla, že jim telefonoval, aby se do výběrového řízení nehlásili. A to mám písemně,“ uvedl. Náměstek dodal, že je to celé postavené na hlavu.

„Upozornil jsem na nepravosti a nyní za to pykám.“ Na dotaz, zda jej bude u soudu hájit advokát Milan Kindl, jehož služeb magistrát nyní využívá, Hybner uvedl, že ne. „Ten má jinou práci,“ dodal.