Často se tam shlukují skupinky vandalů, kteří ničí odpadkové koše, lavičky a zařízení pódia. Aktuálně se nenechavci pustili do likvidace elektrického rozvaděče, který využívají muzikanti pro pódiová vystoupení. „Slouží přitom i stánkařům, kteří tu při kulturních akcích jsou," krčí rameny Josef Novotný, kapelník Dechové hudby Horalka v Kraslicích, která se o městské sady už dlouhé roky stará.

„Místo abychom se věnovali přípravám na novou hudební a kulturní sezónu, která bude zahájena lampionovým průvodem, musíme řešit tyto nešvary," pokračoval. Členové Horalky už v minulosti jen nevěřícně kroutili hlavou nad tím, když v sadech objevili povalené koše, poházené lahve od alkoholu a další nepořádek. Vše pak likvidovali při dobrovolnických brigádách. Jen u povalených a rozbitých košů ale nezůstalo. „Kdosi nám také strhal okapy u pódia, vytrhal kabely od elektřiny. To už nemluvím o řádění sprejerů, kteří si tehdy vzali na paškál fasádu zázemí pódia," vyjmenoval. O situaci informoval na začátku tohoto týdne vedení kraslické radnice. Pomoci by podle kapelníka mohlo monitorování celého prostranství kamerami.

Možnosti opatření město nyní podle starosty Romanka Kotilínka zvažuje. V dohledné době prý město rozšíří kamerový systém, který bude sady střežit.

„Pokud bude vandalismus dál pokračovat, postavíme si tam stan a začneme sady hlídat. Budeme se v kapele střídat po týdnu a tento nešvar vymýtíme," dodal s nadsázkou Novotný.