Řádění vandalů trápí představitele měst a obcí na Sokolovsku. Například v Březové v těchto dnech rozbili nenechavci odpadkové koše na pěší zóně.
„Chtěl bych touto cestou poděkovat prozatím neznámým občanům města Březová za totální likvidaci odpadkových košů dříve se nacházejících na pěší zóně školního areálu,“ poznamenal ironicky starosta města Miroslav Bouda.

„Tímto chci vyzvat slušné obyvatele Březové. Nebuďte, prosím, lhostejní ke svému okolí a najděte osobní odvahu tyto aktivity hlásit policii. Máte zároveň možnost ozvat se přímo mně,“ vyzval občany starosta. „Pojďme společně ukázat na ty, kterým chybí jakékoliv zásady slušného chování, nemluvě o vandalské devastaci městského majetku, který se hradí z peněz všech občanů města a integrovaných vesniček,“ doplnil starosta.

Ničení města zaznamenávají i radní v Sokolově. Poslední případ vandalství se projevil na sklonku loňského roku, kdy rovněž neznámí nenechavci poničili cedule v městském parku, které jsou součástí naučné botanické stezky. „Musíme je nechat opravit, aby byly blbůmvzdorné a vydržely alespoň pět let,“ poznamenal rozzlobeně sokolovský místostarosta Zdeněk Berka.

S nenechavci bojuje i Vintířov. Tam proti nim dokonce nasadili techniku – monitorovací systém. „Kamery nám například snímají ze dvou stran budovu základní školy. Vandalové zde často ničili fasádu, a tak jsme se rozhodli rázně zakročit,“ sdělil starosta Vintířova Jiří Ošecký.

Další dvě kamery hlídají prostranství fotbalového hřiště a přilehlé tribuny. „Od té doby, co jsme systém v obci instalovali, tak se už vandalství v takové míře neobjevuje. Přínos kamer bych ale zatím ještě nechtěl hodnotit, na to je příliš brzy,“ prohlásil Ošecký.