Odsouzení v kynšperské a hornoslavkovské věznici si za pomoci sociálních pracovníků, vychovatelů a speciálních pedagogů vytvářejí vánoční atmosféru. „Na každém patře všech ubytoven a v kinosále, kde se konají návštěvy, je ozdobený vánoční stromeček. V rámci samoobslužných aktivit se vězni také podílejí například na přípravách vánočního cukroví,“ uvedla mluvčí věznice v Horním Slavkově Pavlína Lorenzová.


Pro zpestření vánočních svátků, které vězněné osoby tráví mimo svůj domov, bude realizován i program, který organizují zaměstnanci hornoslavkovské věznice. Program je sestavený například ze sportovních turnajů v šipkách, stolním tenise či šachu. V neposlední řadě budou mít odsouzení o Vánocích také možnost sledovat ve větší míře vánoční televizní pořady. „Pro štědrovečerní tabuli bude přichystán jako tradičně smažený vepřový řízek s bramborovým salátem a nebude chybět ani balíček s cukrovinkami a ovocem,“ doplnila Lorenzová.


„I do věznice v Kynšperku nad Ohří pronikla vánoční atmosféra. Na Štědrý den si odsouzení pochutnají na vepřovém řízku a bramborovém salátu a místo kapra se bude smažit rybí filé,“ uvedla mluvčí kynšperské věznice Petra Bělíková. Podle ní nebudou pod vánočním stromečkem v kulturních místnostech chybět malé dárečky zhotovené odsouzenými v osobním volnu pro některé z jejich kamarádů. „V průběhu svátků je připravena řada soutěží, kterých se někteří z nich rádi zúčastní, jiní budou chtít prožít sváteční chvíle o samotě,“ doplnila Bělíková.