Sokolovský vánoční strom už stojí na svém místě na Starém náměstí. Zhruba deset metrů vysoký smrk sem přivezli z nedaleké Svatavy. „Po řadu let si rostl na zahrádce u domu v Pobřežní ulici, ale jeho dny byly sečteny, protože se přiblížil k drátům elektrického vedení. K zemi by musel jít tak jako tak, tak alespoň své poslední dny prožije ve vánoční atmosféře a bude se těšit pozornosti obyvatel města. A slavnostně se rozzáří v neděli 1. prosince,“ řekl mluvčí sokolovské radnice Vladimír Meluzín.

Vánoční strom v Kraslicích

A na jaký program se můžeme v rámci slavnostního rozsvěcení vánočního stromu v neděli 1. prosince těšit? V době od 14 do 18 hodin je připraveno například vystoupení dětí z mateřských škol, koncert Pavlíny Jíšové nebo rozdávání koláčků a svařeného vína. Strom se rozzáří v 17:45 a na 18. hodinu je v klášterním kostele sv. Antonína Paduánského připraveno vystoupení skupiny Neřež.

V Kraslicích tamní technické služby přivezly smrk na náměstí přímo ze svého areálu. Slavnostní rozsvícení bude první adventní neděli 1. prosince od 16 hodin. Vystoupí kapela Sing String, děti ze zdejších škol a divadelní soubor Trosky. Chybět nebude dílnička pro děti a zároveň bude možné na akci dokonce napsat Ježíškovi. „Přineste si zvonečky a rolničky a společně rozsvítíme vánoční strom,“ vzkazují lidem pořadatelé.