V této lokalitě je odpoledne prakticky nemožné zaparkovat. Město si připraví na akci zhruba 70 milionů korun. Teprve projekt ukáže, nakolik je suma reálná. Z projektu by se měly odvíjet i další důležité věci pro řidiče. Tou nejdůležitější bude logicky cena.

„Sokolov vyhlásil veřejnou zakázku na kompletní projekční práce řešící výstavbu parkovacího domu v ulici Vítězná,“ řekla místostarostka Renata Oulehlová.

Parkovací dům by měl stát v místech pod Malým náměstím. Mělo by jít o třípodlažní budovu pro 250 aut, kde i na střeše bude parkování. Vjezd bude na závoru, chybět nebude solární systém, dům by měl být imobilní a celá budova takzvaně otevřená. Došlo by tak k přirozenému osvětlení i větrání.

Cenový odhad města je necelých 70 milionů korun.

„Z projektu však může vzejít něco jiného, co se ceny týče,“ upozorňuje Oulehlová. Na projekt má město připraveno 890 tisíc korun.

Mnoho řidičů už se nyní zajímá o případnou cenu za měsíční, popřípadě celoroční parkování.

„O ceně poplatků za parkování se budeme bavit až poté, co se projekt nakreslí a vyčíslí cena za parkovací dům. Nechceme nic vydělávat, ale rozhodně by si měl dům vydělat na provoz a údržbu. Je nám jasné, že pořizovací náklady se nemohou městu vrátit,“ dodala Oulehlová.

V Sokolově je parkování na sídlištích Vítězná a Michal neustále terčem kritiky. Na úkor zeleně však lidé parkoviště nechtějí, a tak jsou parkovací domy zřejmě jediným řešením. Ten první již slouží řidičům v sokolovské nemocnici.