„Snažíme se vždy naplánovat největší objem stavebních prací na léto, kdy není ve školách běžný provoz a práce neomezují průběh výuky a pohyb po budovách. Podařilo se nám to i letos, i když některé rekonstrukce jsou takového rozsahu, že se takzvaně přelijí i do školního roku. Díky tomu ale budou mít například žáci Střední lesnické školy Žlutice nový soutěžní areál pro práci s motorovou pilou, zrekonstruuje se Základní škola Ostrov, která už dlouhou dobu čeká na nutné úpravy, pokračovat budou stavební úpravy i v Domově mládeže Střední školy stavební Karlovy Vary a na Gymnáziu v Aši,“ řekl náměstek hejtmana Dalibor Blažek.

Střední lesnická škola Žlutice dostane například cvičiště pro práci s motorovou pilou za zhruba 2 miliony korun. Zahájeno je v srpnu a dokončení se plánuje do pěti měsíců. Areál bude využíván pro vzdělávání žáků v příslušném oboru a pro pořádání odborných soutěží včetně tribuny pro sedící diváky.

Střední škola stravování a služeb Karlovy Vary dostane nové kotle za 3,6 milionu korun. Výměna by měla skončit do konce letních prázdnin.

Střední odborná škola stavební Karlovy Vary dostane zateplení za 14 milionů korun. Práce běží, hotov má být do konce roku.

Výměna oken a zhotovení fasády na dvorní straně budovy čeká Střední školu zdravotnickou. Akce za 6 milionů korun má být hotova do začátku školního roku.

V prvních měsících nového školního roku nebudou moci využívat studenti tělocvičnu Gymnázium Ostrov. Zhruba po tři měsíce se zde bude měnit podlaha za 3,2 milionu korun. V Ostrově se bude též zateplovat základní škola za téměř 13 milionů korun.

V sokolovské škole v Komenského ulici, kde sídlí policejní škola, se bude rekonstruovat byt školníka a náklady jsou 1,4 miliony korun. Dále se zde bude malovat a měnit osvětlení, což vyjde na další dva miliony.

V havarijním stavu jsou i některé části budovy, ve které sídlí Domov mládeže a školní jídelna Karlovy Vary. Za čtyři miliony se zde musí opravit havarijní stav střechy a za osm milionů se budou měnit rozvody kanalizace.